Kontakt

ArkitektBolaget Kronoberg AB

Telefon och e-post
Tel.: 0470 – 135 10
E-post: info@arkitektbolaget.se

Postadress
Arkitektbolaget
Kronobergsgatan 5
352 33 Växjö

Besöksadress
Arkitektbolaget
Kronobergsgatan 5
Växjö

Karta – (hitta.se – öppnas i separat fönster)

Hälsa gärna på.
Ring eller maila om du vill veta mer om oss.

Är du fastighetsutvecklare eller representerar ett företag som har intresse av spännande och hållbar arkitektur? Kontakta Karin Hård af Segerstad, du finner henne bland medarbetarna nedan.

Är du en privatperson som planerar nybyggnad av en fristående villa med höga arkitektoniska ambitioner? Maila oss på info@arkitektbolaget.se.

  • Ola Malm

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-490 82

    ola.malm@arkitektbolaget.se

  • Karin Wennberg

    Arkitekt MSA

    0470-541 132

    karin.wennberg@arkitektbolaget.se

  • Petra Horneij

    Administratör

    0470-103 20

    petra@arkitektbolaget.se

  • Johannes Debus

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-490 81

    johannes.debus@arkitektbolaget.se

    Delägare | Styrelse |
  • Jonas Linderholm

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-490 83

    jonas@arkitektbolaget.se

    Delägare | Ledning |
  • Ylva Eriksson

    Byggnadsutformare

    0470 - 490 88

    ylva@arkitektbolaget.se

  • Kristina Alsér

    Styrelseordförande

  • Caroline Stenfelt

    Verksamhetsutvecklare och facilitator

    070-8788254

  • Rikard Olsson

    Arkitekt SAR/MSA

    0470 - 541 136

    rikard@arkitektbolaget.se

  • Emelie Jensdotter

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-490 87

    emelie@arkitektbolaget.se

    Hållbarhetsansvarig |
  • Milena Petre Andreassen

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-135 25

    milena@arkitektbolaget.se

  • Karin Hård af Segerstad

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-490 86

    karin@arkitektbolaget.se

    Delägare | Ledning | VD |
  • Kristina Bornholm

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-490 89

    kristina.bornholm@arkitektbolaget.se

    Delägare | Ledning | Vice VD |
  • Martin Åvidh

    Arkitekt MSA

    0470 - 490 85

    martin@arkitektbolaget.se

  • Rebecka Carlsson

    Föräldraledig, Konsult - Arkitekt SAR/MSA

    073-966 76 48

    rebecka@arkitektbolaget.se

  • Johanna Lindroos

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-490 80

    johanna@arkitektbolaget.se

    Delägare | Styrelse |
  • Elvira Hjortstam

    Arkitekt

    0470 – 490 84

    elvira@arkitektbolaget.se

  • Elisabeth Rydberg

    Arkitekt SAR/MSA

    0470-541 131

    elisabeth@arkitektbolaget.se

  • David Fredriksson

    Arkitekt MSA

    0470 - 103 23

    david@arkitektbolaget.se

  • Alessia Domenighini

    Konsult - Arkitekt SAR/MSA

    040 - 692 81 50

    alessia@arkitektbolaget.se